Pranas Petrošius

LSDP Tauragės skyriaus pirmininkas

5.jpg 1.1.JPG 6.jpg 3.jpg 2.jpg 4.jpg 1.jpg.JPG 8.jpg 7.jpg

„Subalansuotą“ biudžetą stūmė „buldozeriu“

 

 

2017 02 03

     

 

Šį trečiadienį, vasario 1-ąją, rajono savivaldybės valdančioji dauguma vieningai balsavo už naująjį 2017 m. biudžetą. Atsidusęs po balsavimo, meras Sigitas Mičiulis pasidžiaugė, kad Tauragė biudžetą iš rajonų priėmė pirma.
Keistoka mero džiaugsmo priežastis, bet kartu ir suprantama, nes sunkokai sekėsi „buldozerį“ suvaldyti. Paklusdamas kažkieno valiai, meras, rinkimų programoje deklaravęs viešumą, skaidrumą, prisižadėjęs visiems būti vienodai teisingas, dabar kartu su visa valdančiąja dauguma daro (gal nematomos rankos verčiamas) priešingai. Su biudžetu taip pat – sudarydamas darbo grupę naujam biudžetui rengti, į ją neįsileido nei vieno opozicijos atstovo, nerengė nei vieno biudžeto projekto pristatymo ar viešo svarstymo. Negana to, pirmadienį, prieš tarybos posėdį, sukvietus visus tarybos komitetus, panoro jiems pristatyti jau paruoštą ir „subalansuotą“ biudžeto projektą, kurio jau nevalia ir nebe laikas keisti.
Tarybos opozicija – socdemai ir tvarkiečiai – tokiame svarstyme dalyvauti atsisakė, siūlydami išsamiai aptarti projektą atskiruose komitetuose, kaip tai numato tarybos darbo reglamentas, su juo supažindinti visuomenę, ir biudžetą priimti neskubant, kad ir savaite vėliau, bet užvestas daugumos „buldozeris“ nestojo. 
Kodėl taip skubama, vengiama viešumos, atvirų diskusijų bent kiek atidesniam rajono gyventojui tikriausiai klausimų nekyla – vienintelis aiškiai matomas valdančiųjų darbas – saviškių sodinimas į atlaisvintas kėdes, lojalaus verslo rėmimas. Tikriausia todėl dosniai naujame biudžete numatyta paremti viešuosius renginius, net 105 tūkst. Eur (2016 m. skirta tik 32 tūkst.), padidintas finansavimas sporto klubams, atrodo, savivaldybė numačiusi riebiai pamaitinti saviškių televiziją ir radiją, net 700 tūkst. Eur skirta „siaurukui“ 2-jų takų baseinui ir kt. abejotiniems projektams.
Rajono liberalai atėjo į valdžią deklaruodami pokyčius, skaidrumą ir net 3000 tūkst. naujų darbo vietų. Dabar tyli, matyt, jau patys supranta, kad apsijuokė. Rajono ekonominiai rodikliai nedžiugina, atsilikimas šalies mastu nemažėja, gilėja socialinės problemos, tačiau 2017 m. biudžete tai neatsispindi. Priešingai, verslumui skatinti numatyti tik 144 tūkst. Eur, kai 2016 m. buvo skirta 290 tūkst., opiai kaimo problemai – melioracijos įrenginių priežiūrai ir remontui, beliko tik 20 tūkst., nors pernai buvo skirta beveik 3 kartus daugiau. Ir jokių pastebimų pastangų, kad rajono ūkis augtų, kad kurtųsi įmonės, kad daugėtų realių, ne popierinių, darbo vietų ir kaime, ir mieste. 
Trečiadienį tarybos posėdyje opozicija pateikė daug pasiūlymų naujam biudžetui: papildomai skirti lėšų Sporto mokyklos mokinių pavėžėjimui į varžybas – 15 tūkst. (dabar dažnai už tai moka tėvai, o jei nėra kam sumokėti - nevykstama), numatyti lėšas gyventojų pageidaujamiems pėsčiųjų-dviračių takų į Baltrušaičius ir Žukų kapines projektavimui finansuoti, apmokėti Pagramančio bažnyčios neatidėliotiną remontą – 8 tūkst., skirti lėšas gyventojų dantų protezavimui – 30 tūkst., paremti Skaudvilės miesto šventę – 5 tūkst., Skaudvilės „Alio, talentai iš provincijos“ – 3 tūkst., Skaudvilėje įrengti vaikų darželį – lopšelį, pilies komplekso renovacijai – 10 tūkst., Miltaujos tako sutvarkymui. Kiekvienam siūlymui buvo numatytas ir finansavimo šaltinis. Deja, kaip visada monolitiškai vieninga dauguma, net nesvarsčiusi, visus šiuos pasiūlymus atmetė. 
Supratę, kad persūdė, vėliau valdantieji ėmė švelninti toną. Atseit opozicijos pasiūlymai vertingi, bet jie sugriautų „subalansuotą“ biudžetą. 
Dabartinė rajono valdžia jau darbuojasi bemaž du metus. Tačiau viršūnės arogancija neslopsta. Šneka vienaip, bet daro kaip nori, kaip, matyt, naudinga, gal kaip Vilnius ar Šimašius prisakė. Todėl tokie rezultatai, kurie negerina tauragiškių gyvenimo. 
Tauragės socialdemokratų frakcija

Vasario 16-osios g. 6

Mob. + 370 (657) 91365 

El. paštas: lsdptaurage@gmail.com

Darbo laikas: 

Antradienis 10.00-12.00

Ketvirtadienis 15.00-17.00