Pranas Petrošius

LSDP Tauragės skyriaus pirmininkas

5.jpg 1.1.JPG 6.jpg 3.jpg 2.jpg 4.jpg 1.jpg.JPG 8.jpg 7.jpg

Tauragės rajono savivaldybės mero dosnumas saviems liberalams

 

 

2017 01 11

Tauragės rajono savivaldybės mero dosnumas saviems liberalams arba potvarkyje įvardijamiems kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams pamatuojamas ir priedų skyrimo istorija vis aiškėja. Priedų skyrimo istorija buvo paviešinta http://www.kurjeris.lt/…/Meras-virto-Kaledu-seneliu-saviems…, tačiau ne visos detalės buvo žinomos.
Tarpušvenčiu atskirais mero potvarkiais vienkartinius 100 proc. atlyginimo dydžio priedus meras skyrė savo padėjėjai, patarėjui ir tarybos sekretorei. Įdomu, už kokius ypatingus darbus tokie priedai buvo skirti? Potvarkyje įvardinama, kad priedai skirti atlikus vienkartines ypač svarbias užduotis: ieškojus investuotojų, vykdžius tarptautinį bendradarbiavimą, organizavus renginius. Dar reikia patikslinti, kad visi trys vykdė tokius „atsakingai“ vienodus darbus. Tačiau niekas iš savivaldybės nepaaiškina, net ir patys gavę tokias vienkartines išmokas, kokie investuotojai buvo rasti, kokie tarptautinio bendradarbiavimo projektai buvo įvykdyti, kokie ypatingai svarbūs renginiai buvo suorganizuoti? Gavo bet nežino už ką? 
Tai yra visuomenės interesas ir, manau, pasak jų „viešai“ ir „skaidriai“ dirbančioje savivaldybėje valdantieji turėtų atsakyti į klausimus ir situaciją paaiškinti iš esmės, kadangi visi išmokami priedai yra ne iš ko kito, bet iš mokesčių mokėtojų kišenės. Tai mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigai, skiriami tik tam tikriems politinio pasitikėjimo asmenims? Ir čia ne pabaiga.
Administracijos direktoriaus įsakymu visi savivaldybės administracijos darbuotojai gavo po 70 eurų, tačiau čia reikėtų pabrėžti žodį „visi“, kadangi po tuos 70 eurų atskiru mero potvarkiu gavo ir ta pati mero padėjėja, mero patarėjas, mero patarėja, kuri darbą pradėjo vos prieš porą savaičių, tarybos sekretorė ir ne tik jie. Dar reikėtų paminėti, kad mero padėjėja, kuriai buvo išmokėti visi įmanomi priedai, šiuo metu jau nebedirba savivaldybėje, vadinasi, jau skiriant šiuos priedus buvo žinoma, kad ji ketina išeiti iš darbo. Tai vadinama atsidėkojimu su kaupu?
Tikrai ypatingos Kalėdos saviems ypatingiems mero asmeninio pasitikėjimo žmonėms – kas mėnesį prie atlyginimo gauni 60 proc. atlyginimo dydžio priedą, 100 proc. atlyginimo dydžio vienkartinę išmoką ir dar 70 eurų naujametinę dovanėlę. Mano galva, kai savivaldybėje dedasi tokie dalykai, ar valdymą galima vadinti skaidriu ir viešu, kai mero potvarkiai, administracijos direktoriaus įsakymai nėra skelbiami viešai, ir nereikia sekti pasakų visiems, kad jie skelbiami tik kas ketvirtį, bet juk jūs tokie „vieši“ ir „skaidrūs“. 
Ar tauragiškiams užtenka paaiškinimo, kad jų pinigai skirti tam tikriems asmenims ne už konkrečius ir tikrai ypatingus darbus, kurie būtų naudingi Tauragės rajonui, ne už surastus investuotojus, bet už jų paieškas, ne už konkretų tarptautinį projektą, bet už neva vykdytą bendradarbiavimą? Valdantiesiems „skaidrumas“ ir „viešumas“ yra tik žodžiai, teorija ir akių mulkinimas, o pasakojimai apie „orinius“ darbus yra svarbiau už tikruosius ir reikalingus darbus.

 

Vasario 16-osios g. 6

Mob. + 370 (657) 91365 

El. paštas: lsdptaurage@gmail.com

Darbo laikas: 

Antradienis 10.00-12.00

Ketvirtadienis 15.00-17.00